Elba - Napoleonov ostrov

Elba - Napoleonov ostrov, Taliansko, 2.6.2018, Polpenzia

Elba - Napoleonov ostrov

Elba - Napoleonov ostrov
Termín:
2.6.2018 – 9.6.2018
Zmeniť termín
Dĺžka:8 dní / nocí
Doprava:letecky (Bratislava)
Strava:Polpenzia
Číslo termínu:61093693
od 1 188 € Konečná cena

TENTO TERMÍN JE UŽ VYPREDANÝ.

Ďalší termín vyberte tu


Popis

Najväčší z toskánskych ostrovov, Elba, ktorý preslávil hlavne Napoleon, je bohatý na históriu, nádhernú prírodu a malebné mestečká. Môže sa pochváliť výnimočne čistou vodou a krásnymi rôznorodými plážami, od piesočnatých s bielym pieskom až po kamenisté s divokými útesmi.

Úvod

8-dňový letecký zájazd

Ubytovanie

7x v hoteli 4*

Stravovanie

Polpenzia s nápojmi počas večerí.

Doprava

Letecká, autobusová počas výletov.

Cena zahŕňa

Leteckú dopravu Viedeň – Florencia – Viedeň, transfer Bratislava – letisko Viedeň – Bratislava, trajekty, miestnu dopravu počas výletov, 7 x ubytovanie s polpenziou a s nápojmi počas večerí v hoteli kat 4*, ochutnávku marmelád, sprievodcu CK.

Cena nezahŕňa

Vstupy, pobytovú taxu, cestovné poistenie.

Povinné doplatky

Servisné poplatky 190 EUR.

Ostatné doplatky

Za 1/1 izbu 282 EUR, za fakultatívny výlet na ostrov Giglio 68 EUR.

Upozornenie

Zmena programu, letových časov a odletových miest vyhradená.

1. deň

Transfer na letisko Viedeň, odlet do Florencie. Po prílete odchod do Piombina a presun trajektom na ostrov Elba, ktorý je preslávený krásnymi bielymi piesočnatými plážami, ale aj historickými pamiatkami spojenými  s postavou imperátora Napoleona Bonaparteho. Stredomorský ráz krajiny dokresľujú kaktusy, aloe, oleandre, píniové háje a malebné dedinky. Ubytovanie, večera.

2. deň

Po raňajkách prehliadka starého centra mesta Portoferraio. Okrem dvoch majestátne sa týčiacich pevností sa tu nachádza Teatro dei Vigilanti, bývalý kostol Chiesa del Carmine, ktorú nechal  Napoleon počas svojho pobytu na ostrove prestavať na divadlo a reprezentačná Napoleonova vila s múzeom - Villa dei Mulini. Zaujímavou kuriozitou je i Bonaparteho posmrtná maska a bronzový odliatok jeho ruky. Popoludní odchod do horskej dedinky Marciana Alta, odkiaĺ premáva lanovka na najvyšší vrch ostrova Monte Capanne (1 019 m.n.m). Po návrate prehliadka stredovekého centra Marciany Alty s ochutnávkou vynikajúcich miestnych marmelád. Návrat do hotela, večera

 

 

3. deň

Raňajky. Voľno na oddych pri mori. Večera.

4. deň

Raňajky. Výlet na východné pobrežie ostrova, kde sa nachádza Porto Azzuro, malebné rybárske mestečko, ktoré patríi k najkrajším miestam celého ostrova. Pýši sa pôvabným historickým centrom s typickými farebnými domami a jednou z dominánt je aj pevnosť San Giacomo. Pokračovanie Rio nell´Elba a Rio Marina. Oblasť je známa ťažbou železnej rudy a do jednej z baní - Piccola Miniera sa možno dostať vláčikom. Banícku tradíciu pripomína aj zaujímavé Múzeum minerálov, v ktorom možno vidieť najkrajšie minerály ostrova. Popoludní presun do okúzľujúceho mestečka Capoliveri s úzkymi uličkami a krásnymi plážami v okolí. Voľno na kúpanie. Návrat do hotela,večera.

5. deň

Raňajky. Voľno na oddych pri mori, večera.

6. deň

Po raňajkách voľno na oddych pri mori. Fakultatívne lodný výlet na Giglio – prekrásny ostrov s romantickými plážami, divokými útesmi a nádherne čistým morom, ktorý je súčasťou národného parku Toskánske ostrovy. Ostrov je okrem prírodných krás známy aj stroskotaním výletnej lode Costa Concordia. Po prehliadke stredovekého mestečka s pevnosťou Giglio  Castello možnosť kúpania na niektorej z pláží dostupných pešo alebo loďkou.  Večera.

7. deň

Raňajky. Voľno na oddych pri mori, večera.

8. deň

Po raňajkách odchod do prístavu k trajektu, presun na letisko vo Florencii, odlet do Viedne a transfer do Bratislavy.

Termin

2.-9.6.2018

Miesto_a_cas_nastupu

Bratislava, Trnavské mýto (parkovisko pred Istropolisom) o 09:50 hod.

       

Zraz účastníkov: 10 minút pred odchodom transferového autobusu.

 

Sprievodca

SLÁVKA KÓŇOVÁ (ZÁSTUPCA CK POČAS ZÁJAZDU)

Doprava

Letecká spoločnosť: Austrian Airlines

 

Letové časy:

 

2.6.2018 OS531  VIE FLR 12:50  14:20

9.6.2018 OS532  FLR VIE 15:05  16:35

 

Registrácia (check-in) sa začína 2 hodiny pred plánovaným odletom a končí 45 minút pred plánovaným odletom. Ak sa na registráciu pred odletom nedostavíte načas, nebude Vám povolený vstup na palubu lietadla a Vaša rezervácia bude zrušená bez nároku na refundáciu.

 

V prípade meškania letov,  presmerovania letov alebo podobných situácií, vzniknutých počas leteckej prepravy, je za vzniknutú situáciu zodpovedná letecká spoločnosť a klient je povinný riadiť sa pokynmi letiskového personálu. Prípadné reklamácie alebo nároky na refundáciu je klient povinný si uplatňovať vo svojom mene priamo v leteckej spoločnosti na základe predloženia všetkých dokladov.

 

Dolezite_upozornenie

Austrian Airlines povoľuje max. 23 kg registrovanej batožiny pre 1 pasažiera a 1 kus príručnej batožiny do 8 kg, s maximálnymi rozmermi 55 x 40 x 23 cm.  Zdieľanie batožiny nie je povolené, a to ani v prípade cestujúcich majúcich spoločnú rezerváciu.

Bezpecnostne_pravidla_na_letiskach

Pravidlá, ktoré nadobudli platnosť v novembri roku 2006, platia pre všetkých cestujúcich, ktorých odletovou destináciou je letisko v zemi Európskej únie (vrátane Nórska a Islandu), bez ohľadu na cieľovú destináciu. Pri bezpečnostných kontrolách bude okrem zisťovania predmetov už skôr vylúčených z prepravy na palube lietadiel, tiež kontrola príručných batožín za účelom zistenia, či neobsahujú tekutiny.

 

Majte na pamäti, že so sebou do kabíny lietadla smiete vziať iba malé množstvá tekutín a to ako v príručnej batožine, tak i pri sebe. Tekutiny musia byť v malom balení do max. objemu 100 mililitrov. Všetky balenia musia byť umiestnené v jednom priehľadnom uzatvárateľnom igelitovom vrecúšku s maximálnym obsahom 1 liter na osobu.  Tekutinami sa rozumejú: voda a ďalšie nápoje, polievky, sirupy, krémy, pleťové mlieka a oleje, parfumy, spreje, gély, vrátane šampónov a sprchovacích gélov, nádoby pod tlakom vrátane peny na holenie a penových tužidiel, či ďalších penových prípravkov a deodorantov, pasty vrátane zubnej pasty, zmesy tuhých a tekutých materiálov (napr. džem) a všetky ďalšie materiály podobnej konzistencie.

 

Na letiskovej bezpečnostnej kontrole musíte predložiť igelitové vrecúško obsahujúce fľaštičky s tekutinami, odložiť saká, kabáty, svetre, vytiahnuť laptop a ďalšie väčšie elektrické prístroje z kabínovej batožiny.

 

Na letisku stále môžete zakúpiť po predložení palubnej vstupenky tekutiny (nápoje, parfumy) v obchodoch na letiskách EU, ktoré sú umiestnené za pasovou kontrolou. V prípade, že produkty obdržíte v zapečatenom sáčku, počkajte s otvorením do doby, kým budete odbavený pracovníkmi bezpečnostnej kontroly. Pre nákupy na letiskách neplatí množstevné obmedzenie. Pokiaľ pri ceste do cieľovej destinácie prestupujete na inom EU letisku, môžete zakúpiť tekutiny aj na letisku prestupu, v predajných miestach s obdobným režimom. Tekutiny môžete ďalej zakúpiť na palube lietadla.

 

Podmienky_vstupu_a_viza

Občania Slovenskej republiky môžu na územie Talianska vstupovať s platným cestovným pasom alebo občianskym preukazom. Na základe Nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) sa počnúc dňom 26.6. 2012 všetky cestovné doklady vydávajú ako individuálne cestovné doklady. Z uvedeného vyplýva, že od tohoto dňa sa už nevykonávajú zápisy detí do 5. rokov veku do cestovného dokladu rodiča a deti do 5. rokov musia mať pri vstupe do krajiny vlastný cestovný doklad.  Ak cestuje dieťa v sprievode inej osoby ako rodiča musí sa preukázať vlastným platným cestovným pasom a písomným povolením rodičov, vyhotoveným v talianskom jazyku, pričom pravosť podpisu rodičov na povolení musí byť overená notárom. Ak cestuje dieťa v sprievode inej osoby ako rodiča na občiansky preukaz, malo by mať rovnako k dispozícii písomné povolenie rodičov, ktorých pravosť podpisu na povolení musí byť overená notárom.

V prípade straty alebo krádeže cestovných dokladov v cudzine, môže veľvyslanectvo SR v Ríme vydať slovenskému občanovi „cestovný preukaz“. Ide o náhradný cestovný doklad s územnou a časovou platnosťou, určený na návrat do vlasti čo najkratšou cestou a platný je aj v tých krajinách, cez územie ktorých sa bude občan na Slovensko vracať.  Jedným z prvých krokov, ktoré by ste mali v takejto situácii urobiť, je ohlásenie straty, resp. odcudzenia dokladov na najbližšom útvare miestnej polície a získanie potvrdenia o tejto skutočnosti. Môžete tiež požiadať políciu o umožnenie telefonického rozhovoru s veľvyslanectvom SR, ktoré vás bude informovať ako ďalej postupovať.  K žiadosti o vydanie cestovného preukazu, ktorú občan vypĺňa na veľvyslanectve, je potrebné predložiť dve farebné fotografie pasového formátu a uhradiť správny poplatok. Od úhrady správneho poplatku je možné po zvážení všetkých okolností, v ktorých sa občan ocitol, upustiť.

  

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky (Ambasciata della Republica Slovacca)

Via dei Colli della Farnesina 144, VI/A

00135  Roma

Tel: +39 06 36715200

Mobil mimo pracovného času: +39 3385432071

E-mail: emb.roma@mzv.sk

 

Ubytovanie_a_stravovanie

Ubytovacie zariadenie:

Hotel Ortano Mare Club, Str. per Ortano, 15, 57038 Rio Marina LI, Telefón: +39 0565 939160

http://www.villageclubortanomare.it/

Stravovanie:

Polpenzia (raňajky, večere s nápojmi)

Mesto Rio Marina požaduje od klientov platenie tzv. pobytovej taxy (turistickej dane). Táto taxa musí byť vždy uhradená priamo na mieste (v hoteli) a preto ju nemožno zahrnúť do ceny zájazdu.  Výška pobytovej taxy je 2 EUR za dospelú osobu na noc. 

Program_zajazdu

1. deň: Transfer na letisko Viedeň, odlet do Florencie. Po prílete odchod do Piombina a presun trajektom na ostrov Elba, ktorý je preslávený krásnymi bielymi piesočnatými plážami, ale aj historickými pamiatkami spojenými  s postavou imperátora Napoleona Bonaparteho. Stredomorský ráz krajiny dokresľujú kaktusy, aloe, oleandre, píniové háje a malebné dedinky. Ubytovanie, večera.

2.deň: Raňajky. Voľno na oddych pri mori. Večera.

3. deň: Po raňajkách prehliadka starého centra mesta Portoferraio. Okrem dvoch majestátne sa týčiacich pevností sa tu nachádza Teatro dei Vigilanti, bývalý kostol Chiesa del Carmine, ktorú nechal  Napoleon počas svojho pobytu na ostrove prestavať na divadlo a reprezentačná Napoleonova vila s múzeom - Villa dei Mulini. Zaujímavou kuriozitou je i Bonaparteho posmrtná maska a bronzový odliatok jeho ruky. Popoludní odchod do horskej dedinky Marciana Alta, odkiaĺ premáva lanovka na najvyšší vrch ostrova Monte Capanne (1 019 m. n. m). Po návrate prehliadka stredovekého centra Marciany Alty s ochutnávkou vynikajúcich miestnych marmelád. Návrat do hotela, večera.

4. deň: Raňajky,voľno na oddych pri mori. Večera.

5. deň: Raňajky. Výlet na východné pobrežie ostrova, kde sa nachádza Porto Azzuro, malebné rybárske mestečko, ktoré patrí k najkrajším miestam celého ostrova. Pýši sa pôvabným historickým centrom s typickými farebnými domami a jednou z dominánt je aj pevnosť San Giacomo. Rio nell´Elba a Rio Marina. Oblasť je známa ťažbou železnej rudy a do jednej z baní - Piccola Miniera sa možno dostať vláčikom. Banícku tradíciu pripomína aj zaujímavé Múzeum minerálov, v ktorom možno vidieť najkrajšie minerály ostrova. Popoludní presun do okúzľujúceho mestečka Capoliveri s úzkymi uličkami a krásnymi plážami v okolí. Voľno na kúpanie. Návrat do hotela, večera.

6. deň: Po raňajkách voľno na oddych pri mori. Večera v hoteli.

7. deň: Raňajky. Oddych pri mori. Večera.

8. deň: Po raňajkách odchod do prístavu k trajektu, presun na letisko vo Florencii, odlet do Viedne a transfer do Bratislavy.

Zmena programu vyhradená.

 

Orientacne_ceny_vstupov

Portoferraio Villa Mulini  5,- EUR

Lanovka na Monte Capanne  14,- EUR

Porto Azzuro Piccola Miniera 9,- EUR

Doporucenia_a_upozornenia

•       na zájazd sa vzťahujú ”Zmluvné podmienky Cestovnej kancelárie Travel, a.s.”, uverejnené v ponukovom katalógu;

•       škody, ktoré účastníci zájazdu spôsobia vlastným zavinením, sú povinní uhradiť priamo na mieste;

•       každý účastník je zodpovedný za vlastné cestovné doklady;

•       nezabudnite si so sebou zobrať Zmluvu o obstaraní zájazdu, ktorej prílohu tvoria poistné podmienky pre ošetrujúceho lekára ako potvrdenie o poistení, pokiaľ ste si toto poistenie u nás objednali a zaplatili;

•       za služby nečerpané vinou zákazníka Satur Travel, a.s. neposkytuje náhradu.

 

Vseobecne_informacie_o_krajine

ZÁKLADNÁ CHARAKTERISTIKA KRAJINY

 

Oficiálny názov: Talianska republika        

Štátne zriadenie: parlamentná demokracia

Rozloha: 301 340 km2 (približne šesťnásobok rozlohy Slovenskej republiky)

Počet obyvateľov: 60 589 445  (údaj z roku 2017)

Hlavné mesto:  Rím

Jazyk:  taliančina (úradný jazyk), nemčina (niektoré časti regiónu Trentino - Alto Adige), francúzština (malá francúzsky hovoriaca minorita v regióne Valle d’Aosta), slovinčina (malá slovinsky hovoriaca minorita v oblasti Trieste - Gorizia)

Náboženstvo:   80% kresťania (prevažná väčšina rímski katolíci, veľmi malá skupina protestanti), moslimovia (700 000), 20% agnostici a ateisti

Mena:  spoločná európska mena euro od 1.1. 1999

 

KLIMATICKÉ PODMIENKY

Klimatické podmienky Talianska sa značne líšia zo severu na juh krajiny.  Na severe, v oblasti medzi Alpami a Toskánsko - emiliánskymi Apenínami je drsná klíma, vyznačujúca sa veľmi studenými zimami a horúcimi, výrazne vlhkými letami.  V strednom Taliansku je klíma miernejšia s menšími rozdielmi medzi zimnými a letnými teplotami a s kratšou, menej studenou zimnou sezónou ako na severe.  Letá sú dlhšie, ale vplyv mora spôsobuje, že nie sú také dusné a sparné ako v mestách v severnej časti krajiny.  V južnom Taliansku a na ostrovoch sa nikdy nestretnete s drsnými zimami a jarné a jesenné teploty sú tu veľmi podobné letným teplotám v ostatných častiach krajiny. 

Priemerné denné teploty na ostrove Elba v mesiaci jún: 22 - 24 °C

BEZPEČNOSŤ

Bezpečnostná situácia v Taliansku je v zásade rovnaká ako v iných európskych krajinách. Upozorňujeme však klientov, aby boli opatrní a starostlivo si uschovali cestovné doklady a finančné prostriedky najmä v mestskej hromadnej doprave, na staniciach, letiskách a iných miestach s vysokou koncentráciou ľudí, kde sa často vyskytujú prípady vreckových krádeží. Ak ku krádeži dôjde, treba najmä v prípade dokladov ihneď vyhľadať políciu a odcudzenie ohlásiť, aby sa tým zamedzilo ich zneužitiu inými osobami.

 

ZDRAVIE

Pri vstupe do Talianska musí každý cudzinec disponovať zdravotným poistením (komerčným, prípadne Európskou zdravotnou poisťovacou kartou - EHIC). Bezplatná zdravotná pomoc je poskytovaná len v urgentných prípadoch ohrozujúcich život a zdravie osoby. V ostatných prípadoch je potrebné uhradiť sumu za spoluúčasť, ktorá sa pohybuje od 14,- EUR vyššie.

 

STRAVOVANIE

Talianska kuchyňa patrí medzi najslávnejšie a zároveň najzdravšie svetové kuchyne, nakoľko má množstvo špecialít rôzneho druhu. Najznámejšie jedlá sú neapolská pizza, ktorá má pôvod v antike, kedy podobné jedlo robili už Gréci a Rimania, cestoviny rôzneho druhu (v Taliansku je ich k dostaniu viac ako 400 druhov) so širokým sortimentom omáčok, ktoré sa datujú do 15. storočia a lasagne, prípadne pasticio, ktoré sa spomínajú už u starých Etruskov. Okrem týchto špecialít Taliani pripravujú rôzne pochúťky z hovädzieho, jahňacieho a bravčového mäsa a tiež z morských živočíchov a rýb. Známy jej taliansky biftek z Florencie, fiorentina ako aj vyprážaný milánsky rezeň milanese. Na severe Talianska sa vyrábajú rôzne druhy šuniek, známa je svetoznáma furlanská šunka prosciutto crudo a tiež mortadella. Existuje aj veľa druhov salám (napr. ossocolo, sopressa a cotechino), a klobás (salsiccia), tradičná talianska slanina sa nazýva pancetta. Taliani sú známi aj výrobou syrov, ako parmezán, pecorino (ovčí syr), mozzarella, či gorgonzola. Typická talianska príloha je zeleninový šalát a kukuričná kaša polenta. Najznámejšie talianske zákusky sú benátske tiramisu a sicílske plnené trubičky cannoli, iné známe zákusky sú profiterol a panna cotta. Z alkoholických nápojov je svetoznáme talianske víno. V krajine existuje mnoho úrodných vínnych krajov, kde sa pestuje kvalitné hrozno, z ktorého sa víno vyrába.  Najznámejšie vinárske oblasti sa nachádzajú hlavne v regióne Toskánska v centrálnej časti krajiny ako aj v severotalianskom regióne Furlanska.  Tvrdé talianske alkoholické nápoje (bevande superalcoliche) reprezentuje vínovica grappa, či citrónový likér limoncello. Tradičné sú aj sicílske krvavé pomaranče, či olivový olej, pestovaný v strednom a južnom Taliansku.

 

OBCHODY, BANKY, REŠTAURÁCIE

Pri návšteve Talianska je potrebné osvojiť si otváracie hodiny obchodov, či bánk, pretože Taliansko, ako typicky stredomorská krajina, dodržiava siestu.  Obchody aj banky majú v letnom období cez poludnie zatvorené, väčšinou medzi 13:00 a 16:00. Supermarkety sú spravidla otvorené od 7:00 do 20:00, výnimočne do 21:00. Ostatné obchody otvárajú medzi 8:00 a 10:00 a zatvárajú neskôr večer, v závislosti od záujmu zákazníkov. V turistických centrách sú otvorené často až do polnoci.

Banky sú otvorené len v pracovné dni.  Pobočky a bankomaty možno nájsť vo všetkých i menších mestečkách.

Väčšina talianskych reštaurácií pracuje v dvojzmennej prevádzke.  Obedná prevádzka začína okolo poludnia a trvá do 15:00.  Otváracie hodiny na večernú zmenu začínajú obvykle okolo 19:00 a končia o 23:00, prípadne trošku neskôr, hlavne na juhu krajiny.  Prepitné býva v Taliansku už fixne zahrnuté v účte ako „coperto“ alebo „servizio“.  Ďalšie prepitné sa už od zákazníka nevyžaduje.  Ak takúto položku na svojom účte nenájdete, očakávané prepitné predstavuje 10% z celkovej útraty. 

ODEV

Pri vstupe do cirkevných pamiatok v Taliansku sa striktne vyžaduje oblečenie, zakrývajúce nohy a ramená.  U mužov sú nevyhnutné dlhé nohavice (trojštvrťové nestačia).

 

ELEKTRINA

Napätie v elektrickej sieti v Taliansku je 220 V. Zásuvky odpovedajú európskej norme, nie všetky sú však vybavené uzemňovacím kolíkom, preto je v niektorých prípadoch stále nutné použiť adaptér (spina di adattamento). Adaptér možno zakúpiť v supermarketoch a hoteloch za cca 1 EUR.  Niektoré hotely zapožičiavajú adaptér bezodplatne.

 

TELEFONOVANIE

Pri telefonovaní do Talianska je treba vytočiť predvoľbu 0039 a následne kód mesta aj s nulou.  Pri telefonovaní z Talianska na Slovensko je treba vytočiť predvoľbu 00421 a následne kód mesta bez nuly.

 

Dôležité telefónne čísla pri pobyte v Taliansku: Polícia 112  -  Prvá pomoc 113  -  Požiarnici 115

 

Termín je vypredaný, objednávkový formulár nie je dostupný.

GPS súradnice nie sú dostupné.

Žiadne recenzie pre tento hotel.

CK