Elba - Napoleonov ostrov

Elba - Napoleonov ostrov, Taliansko, 2.6.2018, Polpenzia

Elba - Napoleonov ostrov

Elba - Napoleonov ostrov
Termín:
Načítavam ... 2.6.2018 – 9.6.2018
Zmeniť termín
Dĺžka:8 dní
Doprava:letecky (Bratislava)
Strava:Polpenzia
Číslo termínu:61093693
1 188 € Konečná cena

Popis

Najväčší z toskánskych ostrovov, Elba, ktorý preslávil hlavne Napoleon, je bohatý na históriu, nádhernú prírodu a malebné mestečká. Môže sa pochváliť výnimočne čistou vodou a krásnymi rôznorodými plážami, od piesočnatých s bielym pieskom až po kamenisté s divokými útesmi.

Úvod

8-dňový letecký zájazd

Ubytovanie

7x v hoteli 4*

Stravovanie

Polpenzia s nápojmi počas večerí.

Doprava

Letecká, autobusová počas výletov.

Cena zahŕňa

Leteckú dopravu Viedeň – Florencia – Viedeň, transfer Bratislava – letisko Viedeň – Bratislava, trajekty, miestnu dopravu počas výletov, 7 x ubytovanie s polpenziou a s nápojmi počas večerí v hoteli kat 4*, ochutnávku marmelád, sprievodcu CK.

Cena nezahŕňa

Vstupy, pobytovú taxu, cestovné poistenie.

Povinné doplatky

Servisné poplatky 190 EUR.

Ostatné doplatky

Za 1/1 izbu 282 EUR, za fakultatívny výlet na ostrov Giglio 68 EUR.

Upozornenie

Zmena programu, letových časov a odletových miest vyhradená.

1. deň

Transfer na letisko Viedeň, odlet do Florencie. Po prílete odchod do Piombina a presun trajektom na ostrov Elba, ktorý je preslávený krásnymi bielymi piesočnatými plážami, ale aj historickými pamiatkami spojenými  s postavou imperátora Napoleona Bonaparteho. Stredomorský ráz krajiny dokresľujú kaktusy, aloe, oleandre, píniové háje a malebné dedinky. Ubytovanie, večera.

2. deň

Po raňajkách prehliadka starého centra mesta Portoferraio. Okrem dvoch majestátne sa týčiacich pevností sa tu nachádza Teatro dei Vigilanti, bývalý kostol Chiesa del Carmine, ktorú nechal  Napoleon počas svojho pobytu na ostrove prestavať na divadlo a reprezentačná Napoleonova vila s múzeom - Villa dei Mulini. Zaujímavou kuriozitou je i Bonaparteho posmrtná maska a bronzový odliatok jeho ruky. Popoludní odchod do horskej dedinky Marciana Alta, odkiaĺ premáva lanovka na najvyšší vrch ostrova Monte Capanne (1 019 m.n.m). Po návrate prehliadka stredovekého centra Marciany Alty s ochutnávkou vynikajúcich miestnych marmelád. Návrat do hotela, večera

 

 

3. deň

Raňajky. Voľno na oddych pri mori. Večera.

4. deň

Raňajky. Výlet na východné pobrežie ostrova, kde sa nachádza Porto Azzuro, malebné rybárske mestečko, ktoré patríi k najkrajším miestam celého ostrova. Pýši sa pôvabným historickým centrom s typickými farebnými domami a jednou z dominánt je aj pevnosť San Giacomo. Pokračovanie Rio nell´Elba a Rio Marina. Oblasť je známa ťažbou železnej rudy a do jednej z baní - Piccola Miniera sa možno dostať vláčikom. Banícku tradíciu pripomína aj zaujímavé Múzeum minerálov, v ktorom možno vidieť najkrajšie minerály ostrova. Popoludní presun do okúzľujúceho mestečka Capoliveri s úzkymi uličkami a krásnymi plážami v okolí. Voľno na kúpanie. Návrat do hotela,večera.

5. deň

Raňajky. Voľno na oddych pri mori, večera.

6. deň

Po raňajkách voľno na oddych pri mori. Fakultatívne lodný výlet na Giglio – prekrásny ostrov s romantickými plážami, divokými útesmi a nádherne čistým morom, ktorý je súčasťou národného parku Toskánske ostrovy. Ostrov je okrem prírodných krás známy aj stroskotaním výletnej lode Costa Concordia. Po prehliadke stredovekého mestečka s pevnosťou Giglio  Castello možnosť kúpania na niektorej z pláží dostupných pešo alebo loďkou.  Večera.

7. deň

Raňajky. Voľno na oddych pri mori, večera.

8. deň

Po raňajkách odchod do prístavu k trajektu, presun na letisko vo Florencii, odlet do Viedne a transfer do Bratislavy.

Odoslaním tohto formulára vykonáte nezáväznú objednávku. Po odoslaní budete kontaktovaní pracovníkom našej spoločnosti, ktorý Vám poskytne ďalšie informácie a vybaví potrebné formality.

Zloženie osôb
Kalkulácia
Izba
Príplatky a zľavy
Celková cena: 0
Kontaktné údaje objednávateľa
Údaje o cestujúcich Kopírovať údaje z objednávateľa do 1. cestujúceho
Oslovenie Meno Priezvisko Dátum narodenia (deň.mesiac.rok)
 
Poznámka:

Konečná cena bude potvrdená naším pracovníkom. Zľavy na dieťa, detské ceny platia len pre dieťa na prístelke, t.j. pokiaľ cestujú dvaja dospelí + dieťa. Pokiaľ je forma ubytovania apartmán, štúdio, potom platí cena za osobu len pri plnom obsadení apartmánu, štúdia. Pokiaľ nie jeuvedené inak.

Pokiaľ urobíte na našej web stránke žiadosť o rezerváciu, my overíme aktuálnu volnú kapacitu, presný termín odchodu a príchodu, aktuálnu cenu a výšku všetkých povinných a nepovinných príplatkov.Ako náhle budeme mať všetko overené a potvrdené, ihneď sa s Vami spojíme, potvrdíme Vám rezerváciu a potom Vám prepošleme vyplnenú cestovnú zmluvu a pokyny k tomu ako všetko vybaviť. Zmena ceny, termínov a povinných príplatkov vyhradená.

Záväznú cenu vrátane všetkých poplatkov a príplatkov, presné termíny odchodu a príchodu Vám samozrejme radi na požiadanie overíme. Cena sa môže zmeniť, a to i v závislosti na cene letenky a povinných príplatkov (letiskových a bezpečnostných tax, palivového príplatku, a pod.). Presný čas odletu potvrdzuje letecká spoločnosť väčšinou cca 5-7 dní pred odletom. Skôr ho väčšinou nie sme schopní zistiť.

GPS súradnice nie sú dostupné.

Žiadne recenzie pre tento hotel.

CK